מנחי הסדנאות

רוני זהבי

אני עוד רגע בת חמישים וחמש שנים, מספר מכובד לכל הדעות, אבל זה לא מפריע לי להישאר ילדה בנשמה.
אני אמא לחמישה ילדים, שלושה מתוכם ילדתי ושניים קיבלתי מתנה. אני במים כמעט 20 שנים, אחרי שנים רבות של חיפושים ועוד יותר של עיסוק במקצוע שלא אהבתי.
התחלתי את דרכי במים בבריכת השיקום של בית חולים תל השומר, שם התנדבתי עוד במהלך הלימודים. לאחר עשור של עבודה בבריכת השיקום יצאתי לעבוד כעצמאית בתחום והיום אני מטפלת בבריכות פרטיות.
יחד איתי למדה הידרותרפיה חברה טובה, שלא הפסיקה לדבר על פילאטיס. לא נדבקתי בהתלהבות שלה עד שהפכתי להיות פרוייקט הגמר שלה. השיעור השני שלי בפילאטיס כבר היה בתוך הקורס ואני מדריכת פילאטיס מזרן ומכשירים.
במהלך שנות עבודתי במים למדתי וסייעתי בקורסים רבים של וואטסו, שם פגשתי את השיאצו, שביסוד הוואטסו. למדתי שיאצו במשך שנתיים והתאהבתי, כך שבמקביל לעבודה שלי בבריכות פתחתי קליניקה פרטית לטיפול במגע. בהיותי אדם ספונטני מצאתי את עצמי מתגלגלת לנסיעה לסין, וכך, שנה מאוחר יותר התחלתי ללמוד רפואה סינית, שהיא היסוד לשיאצו. נכון להיום, הקליניקה הביתית שלי משמשת אותי לטיפול בתחום הרפואה הסינית והשיאצו, וכן לטיפולי פילאטיס יחידניים לשיקום יציבה וטיפול בכאב.
רוני כיום מלמדת את תחום ההידרותרפיה וסדנאות העשרה נוספות בה היא מעבירה את השקפת עולמה בתחום הטיפול ביבשה ובמים.

הסדנאות

"פילאטיס במים"
משך הסדנה- שעה
המים הם במה נהדרת ומאפשרים כמעט כל שיטה שתבחרו לשלב אליהם, אבל, ואי אפשר בלי אבל.. צריך להבין שהמים הם בדיוק, אבל בדיוק, ההפך מן היבשה. קחו את כל מה שאתם יודעים ותהפכו על הראש. אז אי אפשר פשוט להכניס את הרפרטואר של הפילאטיס למים, כי זה יהיה קצת כמו ללמד שחיה ביבשה.
בסדנה אנו נחווה את הרעיונות של הפילאטיס ואיך אפשר לבנות מהם תרגילים כיד הדמיון הטובה עליכם.
נדבר על העקרונות שמאחורי התרגילים, נלמד כמה תרגילים פשוטים ויעילים. אנחה כמה כללי יסוד שיהפכו בעצם כל תרגיל ל' פילאטיס במים'.. על הדרך גם נפריך כמה מיתוסים, כמו למשל 'פילטיס עובד על שרירי ליבה… בואו, יהיה כיף


סדנת שיאצו
משך הסדנה שעה
לפי שיטת השיאצו, מרידיאנים הם מסלולים אנרגטיים שדרכם זורמת האנרגיה בגוף. כשהם סובלים מעודף אנרגיה או מאידך מחוסר אנרגיה, האיזון בגוף מופר. טיפול שיאצו נועד לפתוח את החסימות, לשחרר את האנרגיה, לאזן את הגוף ועל ידי כך לשקם את התחושה ואת הבריאות הכללית.
בסדנה זו נלמד את הבסיס לשיאצ'ו, מהו מגע מלא, חידוד התחושה דרך הידיים ואיך להשתמש באופן יעיל בגוף כך שהטיפול יטיב עם שני הצדדים.


סדנה מקצועית למטפלים- טרום פסטיבל
" הטמעת השיאצו ועקרונות הרפואה הסינית במים"
היכרות עם עקרונות הרפואה הסינית בגישה לטיפול במחלות / פגיעות אורטופדיות, איבחון קצת שונה ממה שהורגלנו אליו ואיך כל הטוב הזה משרת אותנו בטיפול במים.

תיאור הסדנה-
הרפואה הסינית הינה עולם ומלואו. היא כוללת בתוכו "מרידיאנים" (ערוצי אנרגיה) את חמשת היסודות המשלימים זה את זה- עץ, אש, אדמה, מתכת, ומים, "הצ'י" (אנרגיית החיים) וכיצד היא מתבטאת דרך יסודות אלו, טיפול במגע, צמחי מרפא, דיקור ועוד ידע רב ורחב.
משום שאי אפשר לספר את כל הרפואה הסינית על רגל אחת, נדבר על הציר הכל כך חזק של הלב והכליות, ציר האש והמים ומה אפשר לעשות איתו. נדבר קצת על ההסתכלות של הרפואה הסינית על היקום ועל החיים בכלל ונחבר אותם לפתולוגיות נפוצות.
לאחר שלמדנו את העקרונות של הרפואה הסינית ודרך ההסתכלות שלה על היקום ועל האדם - נפגש במים כדי למצוא את המרידיאנים, להבין איך לאחוז ולהניע כדי להניע את הצ'י ואיך כל אלה מצטרפים לשדרג טיפול, אפילו הטיפול הפשוט ביותר, למשהו הרבה יותר עמוק ומיטיב.
משך זמן הסדנה- 4 שעות.
הסדנה עבור מטפלי מים מוסמכים ובעלי ניסיון