מנחי הסדנאות

גיורא מראני

לפני 3 שנים חייתי במקסיקו באשראם של יוגה ומדיטציה מול הים הגדול. בכל יום תרגלנו מדיטציה במשך 6 שעות בממוצע, ובין לבין מצאתי את עצמי נמשך אל הים יותר מתמיד- שוחה אל העומקים, גם בסערות ומעבר ללא נודע, וחווה חיבור שמאני עם המים. הימה הרגישה לי כמו אמא גדולה שאני יכול להיות באמונה ובהתמסרות מוחלטת אליה, מעבר לפחדים ואפילו מעבר להאחזות בחיים… אחרי חצי שנה באותו האשראם קיבלתי בפעם הראשונה טיפול במים ממטפלת חדשה בשיטת אגואהרה והרגשתי את הידיים של אותה אמא גדולה שפשוט מרקידה אותי מתחת למים בצורה שגרמה לי להרגיש הכי בר מזל מעצם היותי חי ויכול לחוות את החוויה השמיימית הזאת. היה לי ברור מיד אחרי הטיפול שאני משנה את כל התוכניות והולך להקדיש את הדרך שלי ללמידת אומנות הטיפול במים ולהעביר הלאה את הקסם הזה. כיום גיורא מטפל בשיטות אגואהרה ווואטסו, עובד עם תינוקות במים, מנחה סדנאות ציפה, תנועה וריקוד על בסיס שבועי ברחבי הארץ. מאוהב במים, ובוחר ללמוד מהם כדרך חיים.

הסדנאות

הסדנה של גיורא: כוונה-נשימה-תנועה
משך הסדנה- שעה ו 45 דקות.
למי הסדנה מתאימה- לחדשים וותיקים. לכל מי שבחקר התנועה ולדגיגים שבנו.

נתחיל את הסדנה במעגל ונשים כוונה משותפת להתחבר למים- סביבנו ובתוכנו. נתחלק לזוגות ולכמה רגעים נצוף במים, כאשר האחד צף בעזרת מצופים, והשני תומך. נלמד איך אפשר לתת תמיכה נכונה ללא מאמץ תוך שמירה על הגוף שלנו ושל הפרטנר. נשים דגש ותשומת לב על כמה אפשר לתמוך אנרגטית, ללא תנועה. באדם שצף בידי. לאחר מכן נכיר בהדרגתיות את העולם שמתחת למים, ולאט לאט נמצא את עצמנו רוקדים כמו דולפינים מתחת למים שעולים רק מדי פעם כדי לקחת אוויר ולהמשיך לחקור את התנועה ואת החיבור למים.


טקס קקאו:
טקסי הקקאו מגיעים ממסורות עתיקות במרכז ודרום אמריקה בהם גדלים צמחי הקקאו.
בטקסים אלו אנחנו מקבלים הזדמנות להתחבר אל עצמנו פנימה, ואל מי שסביבנו בנוכחות אוהבת ופתוחה.
תחילה נרגיש לאט לאט את התנועה שמתרחשת בתוכנו; קלילות בגוף, נשימה מרווחת, לב פתוח ואנרגיה גבוהה אלו אכויות שמתקבלות בדרך כלל בטקסים אלו.
הטקס יהיה בהנחיה מאפשרת ובניגוני מוזיקה חיה, שיזמינו אותנו לפעול כרצון ליבנו-
אם זה בריקוד, שירה, שכיבה, ישיבה או צחוקים...
יש מקום לביטוי אותנטי של הלב בליווי המדסין העתיק שלנו - קקאו."