מנחי הסדנאות

יערה בויום קפלן

מעל 20 שנים מנחה, מורה ויוצרת בתחום התאטרון, בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה.
משנת 2008 מטפלת רגשית בנשימה מעגלית- ריברסינג על פי משנתו של לאונרד אור
משנת 2011 מטפלת וואטסו.
משנת 2017 מטפלת רגשית בשיטת water therapy לילדים, נוער ומבוגרים.
התאטרון הביא אותי לחקר הנפש, בעיקר נפשי שלי. למרות חקר פנימי זה הבנתי שלא די בדיבורים וניתוחים פסיכולוגים כי ברגעי האמת כולנו גולשים לאותו מנגנון משומן ומוצאים את עצמנו פועלים ונוהגים באופן לא מיטיב ורצוי לנו. רק מרגע שהלכתי בעצמי לטיפול המשלב גוף ונפש דרך נשימה מעגלית (ריברסינג) החלו ממש להתרחש בי שינויים מהותיים בדפוסים ובהרגלי הפעולה.
הגוף זוכר ואינו יכול להיות מופרד מן התודעה. השינוי שחל בי היה כה משמעותי ועוצמתי עד שהחלטתי ללמוד בעצמי טיפול רגשי בריברסינג.
בהכשרתי נפגשתי לראשונה עם המים כמקור מטפל. הריברסינג רואה במים חלק משמעותי וחשוב בתהליך מעצם החזרה למרחב ראשוני ורחמי.
המים קסמו לי מאוד ולכן המשכתי לחקור וללמוד שיטות במים כגון וואטסו, הצללות, עבודת FLOW, עד שלבסוף למדתי גם טיפול רגשי במים.
עדיין שומרת על כל אהבותיי- תיאטרון, תנועה, טיפול גוף-נפש באמצעות נשימה ובאמצעות המים ועדיין תלמידה של החיים ושל כל דבר שאני מרגישה מתוכו קריאה של אמת.

הסדנאות

שם הסדנה- ריברסינג יבשה, נשימה מעגלית בליווי קערות טיבטיות
משך הסדנה- שעה וחצי.
עבור מי הסדנאות- עבור כל מי שרוצה להתנסות במסע נשמתי- הריברסינג

מה זה ריברסינג?
הנשימה המעגלית היא כמו מערכת עיכול רגשית. היא מאפשרת להתמיר ולנקות חומרים שנטמעו עמוק בתוואי הגוף. לחזור לפעום את תנועת החיים בין כיווץ להתרחבות. לאפשר לעצמי לידה מחדש בכל רגע נתון, אך על פי האירועים שחוויתי. ללמוד מהם, בלי להיאחז בהם, לרכך תפיסות ואמונות דיכוטומיות של שחור ולבן המשאירות אותי בכיווץ, ומזינות את החוויות והרגע בטעם מר, מאכזב וכואב.
תפיסות ומחשבות החוצצות ומנתקות אותי מהשמחה ומן תחושת האהבה. להיות חופשי/ה... לחוש ולהרגיש דרך כל החושים.

תיאור הסדנה
לנשום את נשימת החיים, כפי שנולדנו: נשימה מעגלית, עמוקה, הנעה בין שאיפה לנשיפה כפעימת החיים. לאפשר לרגשות שאנו אוספים משחר היווצרותנו לעבור עיבוד והתמרה. להיוולד מחדש מתוך בחירה בנסיבות החיים, מתוך אחריות. הנשימה תתבצע בשכיבה על מזרונים, תוך עבודה על המרכזים האנרגטיים בליווי צלילים ותדרים של קערות טיבטיות.

שם הסדנה- ריברסינג מים נשימה מעגלית במים.
משך הסדנה- שעה וחצי.
תיאור הסדנה
לנשום במרחב מימי, מחבר אותנו ישירות לזיכרון הרחם, גם אם לא חווינו רחם מיטיבה, עדיין היה בה חיבור עמוק לכוחות הבריאה, כוחות החיים האנבוליים. הזיכרון האנרגטי, החושי עוד חי וקיים בתוכנו. ליילד את עצמי מחדש, מתוך בחירה. נאפשר לעצמנו לנשום נשימה מעגלית מלאה, כזו שנולדנו איתה, הזורמת ללא הפסקה בעדנה בין שאיפה לנשיפה וזאת תוך כדי ציפה במים, כשלכל נושם יש משגיח הדואג לו. נאפשר במצב זה להעלות את הרגשות דרך חושים שונים בגוף, דרך הסכמה גם לקולות הפחות נעימים להישמע על פני השטח ולהתחמצן- לאוורר ולאפשר עיבוד רגשי של חוויותינו.
הסאשן יסתיים בהמשך נשימה מחוץ למים על מזרנים, על מנת לרכך את החוויה של כל אחד מאתנו ביציאה מן הרחם ליבשה. הנשימה מחוץ למים תלווה בתמיכה ועבודה עם קערות טיבטיות.